Top aktivity na Jamajce aneb Co dělat, až se konečně dostanete do exotického ráje?

Sníte o tom, že se jednoho krásného dne vydáte přes půlku světa na slunnou Jamajku? Sen máte doslova na dosah ruky, vždyť ceny letenek klesly na samotné dno. A abyste si dovolenou náležitě užili, udělejte si přehled v tom, co se dá na ostrově dělat. Tedy kromě relaxace na pláži a pokuřování jointů s místními rastafariány…

Potápění a šnorchlování

Než vyrazíte, nezapomeňte si sjednat pojištění na potápění, neboť právě tato aktivita patří k těm nejlepším způsobům, jak na Jamajce trávit čas. Míst, kde se lze dosyta nabažit překrásným podmořským světem Karibského moře, je víc než dost. Kromě rozsáhlých korálových útesů poblíž Montego Bay stojí za to také lokality u měst Negril, Port Antonio a Ocho Rios. Viditelnost je perfektní i ve větší hloubce. Do hlubších ponorů se však nepouštějte bez připojištění sportovního potápění.

Surfování

Když už budete na Jamajce, byla by velká škoda neprohnat prkno. Surfování si užijete dosytosti především na Bull Bay, kde není ani zdaleka tolik hotelových komplexů, a tedy ani plavců. A co je nejdůležitější, celoročně vás přivítají parádní vlny, které nejsou v jinak poměrně poklidném Karibském moři standardem. Kromě Bull Bay panují příhodné podmínky pro surfování také v Boston Bay a Rozelle Beach.

Adrenalinové aktivity

Dovolenka na Jamaice může mít mnoho podob. Třeba jednoho souvislého adrenalinového zážitku, v rámci kterého zažijete rybaření na moři, jízdu na čtyřkolkách, plavání s delfíny nebo jízdu na bobové dráze. Ve všech turistických letoviscích (a především v Montego Bay) narazíte na spoustu příležitostí, stačí si vybrat tu správnou.

Plavba na „reggae catamaranu“

Pokud vám na moři není špatně, rozhodně si během návštěvy Jamajky neodpírejte plavbu na výletním catamaranu. Jen to nepřehánějte s rumem, protože ten dokáže obrátit žaludek vzhůru nohama i zkušenému mořskému vlku.