Problémů s erekcí můžete zbavit i bez pomoci

Erektilní dysfunkce může nastat kvůli celé řadě faktorů. Někdy je to psychologické. Jindy je to výsledek fyzických stavů, jako je vysoký krevní tlak nebo nízká hladina hormonů. Naštěstí je zlepšení kvality erekce dosažitelné, často pomocí přírodních metod.

Pokud se rozhodnete koupit tabletky na erekci, učiňte tak pouze od ověřených prodejců, kde je k nahlédnutí složení přípravku, na příklad na merlix.cz.

Udržujte si ideální váhu

Nadváha nebo obezita mohou mít vážný negativní dopad na vaši erekci. Ve skutečnosti je obezita větším viníkem erektilní dysfunkce než stárnutí. Pro optimální kvalitu erekce je nejlepší zodpovědnou dietou a cvičením udržovat zdravou normální tělesnou hmotnost.

Hlídejte si krevní tlak

Vysoký krevní tlak není jen zdravotní riziko – může to být také hlavní hrozba pro vaši erekci . U mužů s vysokým krevním tlakem je větší pravděpodobnost problémů s průtokem krve, které by mohly mít za následek snížení sexuální výkonnosti a slabší, méně spolehlivé erekce.

Přestože vysoký krevní tlak je spojen s obezitou, je možné mít vyšší než normální krevní tlak, i když nemáte nadváhu. Pokud je vaše strava příliš bohatá na sodík nebo často necvičíte, existuje riziko, že byste mohli mít vysoký krevní tlak.

Vyvarujte se alkoholu

Od studeného piva po sklenici vína může mít pití příliš mnoho alkoholu hlavní negativní vliv na vaši sexuální výkonnost. Účinek je také přiměřený – studie ukazují, že čím více alkoholu pijete, tím je pravděpodobnější, že se u vás rozvine sexuální dysfunkce.

Alkohol může ovlivnit vaši erekci z několika úhlů. Z krátkodobého hlediska tlumí vaši náladu a způsobuje dočasnou impotenci. Z dlouhodobého hlediska může snížit hladinu testosteronu a poskytnout vám slabší sexuální touhu a opakující se problémy se sexuální výkonností.

Léky na ED berte zodpovědně

Většina mužů, kteří mají problémy s erekcí ví, co je to Viagra. Bohužel ne všechny případy ED lze léčit pomocí přirozeného postupu a léčby. Tyto léky působí zvýšením průtoku krve do měkké tkáně penisu, což usnadňuje vývoj a udržení erekce. Pro muže s fyzickou ED jsou často nezbytné pro udržení zdravého sexuálního života.