Za potápěním do Chorvatska

Chorvatsko je dovolenková destinace, do které návštěvníci nejčastěji míří za sluníčkem, nádhernými plážemi a azurově modrým mořem. Kromě toho je do této země láká i řada památek, dobré jídlo a v neposlední řadě velké množství vodních radovánek, mezi něž rozhodně patří i potápění, které přináší nezapomenutelné zážitky jak pro profesionální potápěček, tak i začátečníkům. Kromě toho i cesta do chorvatska je celkem pohodlná.

Krásný podmořský svět

Podmořský svět, který Chorvatsko nabízí, ukrývá místa naprosto pohádková a to díky Jadranskému moři, které je nejen velmi rozmanité, ale také se v něm ukrývá bohatá mořská fauna a flóra a spousta zajímavých podmořských objektů.

Pokud patříte mezi ty, kdo s potápěním ještě zkušenosti nemají, nebo mají pouze malé, vůbec to nevadí. V každém větším letovisku se najde nějaká potápěčská škola s profesionálními instruktory, kteří se vám budou věnovat.

Oblíbené lokality

Mezi oblíbená a často navštěvovaná místa patří především Kvarner, Istrie nebo Dalmácie. Netradiční podmořská dobrodružství nabízejí Kornatské ostrovy, pestrobarevná hejna rybek nebo vrak německého torpédového člunu objevíte u poloostrova Pelješac, nádherná Modrá jeskyně je ozdobou ostrůvku Koločep a skvělé podmínky naleznete také u ostrova Pag.

Ve všech lokalitách můžete využít i kvalitní ubytování chorvatsko. Velký výběr nabízí portál ubytovanivchorvatsku.cz.

  • Ostrov Mljet

V jeho jižní části spatříte velké množství červeného korálu. Otvory ve skalních stěnách jsou domovem murén a mořských korýšů. V jejich blízkosti můžete také narazit na chobotnice a velké množství mušlí, rybek, hvězdic a plžů.

V blízkosti ostrova se také nachází naleziště starobylých amfor a Odyseova jeskyně.

  • Pelješac – Dingač

Tato oblast poskytuje útočiště ropušnici obecné a můžete zde také narazit na veliké mořské houby, které nesou název sloní uši.

  • Ostrov Pag

Okolí ostrova je velkým nalezištěm starobylých amfor, které poskytují útočiště úhořům, chobotnicím, ropušnici a mořské krajce, což je mořský mech.