Největší reggae festival v Česku se koná v Hořicích

Název městečka Hořice v mnoha lidech evokuje myšlenku na známé Hořické trubičky, ovšem toto malebné město není jen místem pro Hořické trubičky, ale také dějištěm pro dva známé festivaly. Jedním z nich je Festival Cultural Reggae Vibez, kterého se můžete zúčastnit každý rok o víkendu v druhé polovině června.

Kde se festival odehrává

Reggae je neodmyslitelně spojováno s přírodou, harmonií a mírem (a samozřejmě rastafariánstvím) a ne jinak je tomu na festivalu v Hořicích. Místem pro festival se stal bývalý pískovcový lom, který se nachází uprostřed lesa, což je pro uspořádání reggae festivalu naprosto ideální.

Co od festavialu očekávat?

Součástí festivalu jsou také, kromě live stage pro kapely z Česka i zahraničí, různé workshopy, dětský koutek, soundsystem stage, festivalový merchandise a mnoho stánků s občerstvením. Festival jde s dobou a stánky s občerstvením mají zajištěné, kromě masožravců, také pro vegetariány a vegany.

Vystupující umělci

Na festivalu každoročně vystupuje velké množství umělců z 35 zemí světa a top nejen z oblasti reggae, ska, dancehall a dub. Poslechnout si v Hořicích můžete také reggajungle, drumandbass nebo moombahton. Některé jsou stálice hudební scény doma i v zahraničí, ale z festivalu si také odnesete zážitky z po slechu nových hudebních uskupení.

Dobrou náladu s sebou

Celým festivalem je cítit pohoda a dobrá nálada. Jak sami příznivci reggae říkají, jedná se nejlepší český festival reggae. Doufejme, že se pořadatelům bude dařit i nadále a neukončí jeho existenci podobně, jako se to stalo známému reggae festivalu, který se konal v Žíznikově u České Lípy.