Ziggy Marley: Jablko nepadá daleko od stromu

David Nesta Marley, kterému nikdo neřekne jinak než Ziggy, je prvorozeným synem nejznámějšího reggae zpěváka a rastafariána Boba Marleyho. Pravděpodobně vlivem svého otce a prostředí ve kterém vyrůstal, zanechala hudba v Ziggym „trvalé následky“ a ten se rozhodl jít ve stopách svého otce. Ačkoliv není tak úspěšný jako jeho otec, talent zděděný po otci se mu rozhodně nedá upřít a i on slaví v hudebním světě velké úspěchy, dokonce se mu povedlo již čtyřikrát získat cenu Grammy.

Ziggyho dětské začátky

Cedella, Stephen a Sharon jsou sourozenci Ziggyho, kteří společně s ním a jejich otcem v roce 1979 nahráli svou první nahrávku „Children Playing in the Streets“. Začalo se jim říkat Ziggy Marley and Melody Makers. Prví album bylo spíše popové a ani nebylo příliš úspěšné, ovšem s dalšími alby již Ziggy začal sklízet úspěch.

Ziggy v politice a na sólové dráze

V devasátých letech se Zigy začal zajímat o politiku a začala jeho spolupráce s organizací Spojených národů.

Společně se svými sourozenci  Stephenem, Julian a Damianem rozjeli nahrávací společnost u které začal Ziggy vydávat svá sólová alba, první spatří světlo světa v roce 2003. Za svou druhou sólovou desku získal Ziggy své čtvrté ocenění Grammy za nejlepší reggae album, ovšem nevydal ji u své společnosti, ale u Tuff Gong Worldwide, kde natočil svou další desku, kterou věnoval svým šesti dětem (i v tom se „potatil“).

Ziggy v Česku

Ziggymu se v České republice líbí a rád se sem vrací, naposledy jste ho mohli vidět na festivalu Colours of Ostrava.