Co vše dělá THC s vaším tělem?

V posledních letech se stále více diskutuje o příznivých léčivých účincích marihuany, ovšem své místo ve zdravotnictví si teprve získává. Její účinky na psychiku člověka jsou však známé po staletí. Marihuana se zmiňuje už v Bibli a nikdo přesně neví, kde se vzal název marihuana (pravděpodobně ze španělštiny). Účinky marihuany se mění podle její odrůdy, ale zásadní vliv na organismus člověka mají všechny druhy konopí, obsahující THC.

Proč lidé marihuany užívají?

Uživatelé marihuany po vykouření jointa (marihuana se dá také inhalovat nebo konzumovat v některých potravinách) jsou v příjemné euforii, zamyšlení nebo mají nekontrolovatelné záchvaty smíchu. Pod vlivem THC mohou mít pocit, že čas i prostor neexistují nebo jsou mimo ně, ale stále si uvědomují, že se jedná pouze o pocit. Kouření marihuany pomáhá ulevit od bolesti.

Marihuana podporuje chuť k jídlu, dlouhodobí uživatelé marihuany se bez jejího účinku často ani nenají.

Nežádoucí účinky

Typické sucho v ústech, zarudlé až krvavé bělmo jsou největšími příznaky člověka, který je pod vlivem THC. Bušící srdce a vyšší krevní tlak způsobují hučení v uších. Těsně po požití se může objevit nevolnost a zvracení. Zhoršená krátkodobá paměť, snížená chuť k sexu jsou příznaky při dlouhodobějším užívání marihuany.

Apatie, úzkost, někdy až paranoia jsou stavy, které THC také podporuje.