Znáte všechny léčivé účinky marihuany? 1. část

Na marihuanu má mnoho lidí, států, uživatelů rozporuplné názory. Některé zákony začínají být k jejímu užívání benevolentnější a její kouření pro omamné látky je mnohdy srovnáváno s požíváním alkoholu. Ovšem ani odborníci ani lékaři nejsou za jedno, zda negativní účinky marihuany převažují nad pozitivními či naopak. Každopádně její léčivé účinky proti mnoha zdravotním neduhům, byly už prokázány tolikrát, že o nich nikdo nepochybuje.

Pomáhá proti bolestem

CBD a THC jsou látky obsažené v marihuaně, které mají nejen omamné účinky (zejména THC), ale také působí jako účinné analgetikum. Syntetická forma THC (pilulky) jsou mnohem více účinnější než kouření trávy.

Bojuje se zeleným zákalem

Kouření marihuany snižuje tlak v oční bulvě. Při zeleném zákalu dochází ke zvýšení tlaku a tím se nerv poškodí. Marihuana pomáhá nejen v léčbě, ale také působí preventivně proti oslepnutí. Trávu v žádném případě do oka nekapejte.

Zlepšuje stav plic

Možná to zní paradoxně, ale kouření marihuany snižuje karcinogenní účinky tabáku a zlepšuje celkový zdravotní stav plic.  Podle studie zveřejněné v Journal of American Medical Association v lednu 2012 nenarušuje marihuana funkci plic a může dokonce zvýšit jejich kapacitu.

Pomáhá ovládat epileptické záchvaty

Kanabinoidy jako aktivní složky v marihuaně a tetrahydrocannabinol (známý jako THC) kontrolují záchvaty, které epileptiky postihují. Účinky látek z marihuany mohou působit až deset hodin, kdy může být nemocný zcela bez záchvatů.

Zpomaluje růst rakoviny

Kanabidiol, látka obsažená v marihuaně, pomáhá zastavovat růst dalších rakovinových buněk. Kanabidiol vypne gen Id-1, který způsobuje, že rakovinové buňky rostou rychleji než buňky nerakovinové.

Snižuje úzkost

Uživatelé marihuany se jeví v pohodě a v klidu, ovšem její nadměrné užívání může mít i opačné účinky, může způsobovat paranoiu a neklid. Úzkost bývá častým projevem při chemoterapiích a kouření marihuany může být skvělým způsobem, jak agresivní léčbu lépe snášet.