Znáte všechny léčivé účinky marihuany? 2. část

Zpomaluje postup Alzheimerovy choroby

Amyloidní plaky, které onemocnění způsobují a zabíjí zdravé mozkové buňky, jsou tvořené určitým enzymem a právě THC blokuje tvorbu tohoto škodlivého enzymu. Marihuana nemoc zcela nezastaví ani ji nevyléčí, ale podstatně ji může zpomalit.

Snižuje bolesti při roztroušené skleróze

THC v marihuaně se váže na receptory v nervech a svalech a tím snižuje trápení nemocných. THC také uvolňuje svalstvo a pomáhá proti křečím.

Snižuje dopad na organismus hepatitidy typu C

Léčba Hepatitidy C je zdlouhavá a mnohdy neúspěšná, vedlejší příznaky nemoci (nejvíce postihuje játra) –  únava, nevolnost, bolesti svalů, ztráta chuti k jídlu a deprese berou nemocným energii bojovat s touto zákeřnou nemocí. Kouření marihuany tyto vedlejší příznaky minimalizuje a nemocný má více energie a chuti k léčbě. Kouření marihuany také snižuje hladinu virů v krvi.

Pomáhá bojovat s Crohnem

Crohnova choroba je velice nepříjemné onemocnění, které značně komplikuje život. Neustálé průjmy, zvracení, křeče v břiše může zmírnit právě kouření marihuany THC a kanabidiol

pozitivně ovlivňují buňky, které jsou důležité pro správnou funkci střev.

Kouření marihuany zmírňuje nejen příznaky Crohnovy choroby, ale také jiných střevních onemocnění.

Proti bolestivé artritidě marihuanou

Revmatitida je dost bolestivé onemocnění, které mnoha nemocným nedá spát. Kouření marihuany nebo užívání syntetického přípravku utlumí bolesti provázené tuto nemoc a dopřeje nemocným klidnější spánek.

Marihuana pomáhá v hubnutí

Je paradoxem, že marihuana, která velmi podporuje chuť k jídlu, současně pomáhá organismu v hubnutí a udržení štíhlé linie. THC v krvi způsobuje, že tělo mnohem lépe reaguje na přidaný cukr a uživatelé marihuany mají zdravější metabolismus.

Zmírňuje příznaky lupusu

Lupus je autoimunitní onemocnění, kdy tělo začne ohrožovat samo sebe. Lékaři a vědci stále netuší, proč tomu tak je, ovšem ví, že na zmírnění příznaků pomáhá konopí. Marihuana imunitní systém zklidňuje a pomáhá tělu lépe komunikovat s jeho imunitním systémem.