Znáte všechny léčivé účinky marihuany? 3. část

Podporuje kreativní činnost mozku

O příjemných pocitech a uvolnění, která marihuana způsobuje není pochyb. Ačkoliv THC způsobuje malátnost člověka, také uvolňuje dopamin, který mozek dokáže využít k „jinému“ přemýšlení. Najednou vidí věci jinak a nové nápady se jen hrnou. Studie, zveřejněná v časopise Vired, poukazuje také na to, že uživatelé marihuany mívají větší slovní zásobu, jsou sečtělejší a mají lepší verbální projev.

Zklidňuje třes u Parkinsonovy choroby

V roce 2013 proběhl v Izraeli výzkum, který prokázal, že nemocní Parkinsnem pociťují větší klid a menší třas a bolest v končetinách, to také způsobuje jejich kvalitnější spánek. V Izraeli je pro určité účely marihuana povolená, proto tamní vláda její výzkum podporuje.

Válečným veteránům pomáhá s jejich traumaty

Marihuana zmírňuje napětí a stres, kterým váleční veteráni z velké části trpí. V některých státech je na tyto účely marihuana legální a někteří váleční veteráni ji tak mohou dostat na předpis.

Pomáhá se zotavit po cévní příhodě

Výzkum z University of Nottingham ukazuje, že marihuana může pomoci chránit mozek před poškozením způsobeným cévní mozkovou příhodou. Marihuana pomáhá zotavit se i po jiných traumatických otřesech. Kouření marihuany podporuje a urychluje léčení po úrazech.

Pomáhá při chemoterapiích

Nechutenství a bolesti jsou nejčastějšími vedlejšími účinky při léčbě pomocí chemoterapie. Kouření marihuany pomáhá nemocným chemoterapie lépe snášet. Pacienti mohou také užívat  schválené léky na bázi kanabinoidů, které používají THC.

Ačkoliv má marihuana mnoho zdravotních výhod, stále platí to, že se jedná o lehkou drogu, která může mít na váš organismu velmi negativní dopad.