Zatoužili jste po dredech?

Dredy jsou často vyjádřením alternativního života a dnes se již nad nimi málokdo pozastaví. Žijeme v době, kdy se obdivuje originalita a kreativita a vybočování z řady se již dávno nepovažuje za hanbu. Různé varianty dredů nebo copánků již dávno nejsou jen doménou rastafariánů, šamanů či členů afrických kmenů. Existuje hned několik způsobů, jak si dredy na hlavě opatřit.

Přírodní dredy

Přírodní dredy vzniknou samy nečesáním vlasů. Aby byly prameny pravidelné, tvarují se jednotlivé dredy mnutím v dlaních s pomocí mořské vody nebo vosku (vosk však vlasy velmi poškozuje).

Zapletené dredy

V současné době si spíše lidé nechávají dělat dredy v salónech, kdy nemusí čskat dlouhou dobu než se jim vytvoří. Prameny se háčkují a zacuchávají – háčkem se pramen zacuchá, vtáhne dovnitř a utáhne. Stejně jako přírodní dredy se dredy mezi dlaněmi uválí. Pro vytvoření dredů je nutné mít dlouhé vlasy minimálně 10 cm, jejich zacucháním v dredy se alespoň o polovinu zkrátí.

Silky dreads, pseudodredy

Na vlastní dredy nebo vlasy se naplétají umělé dredy kanekalon, kterými se dredy mohou značně prodloužit. Silky dreads také nabízí obrovské množství barevných variant, které z dredů vytvoří ještě více extravagantní účes. Druhou jejich výhodou je, že k jejich napletení postačí pouhých 5 cm dlouhé vlasy.

Péče o dredy

Dredy se umývají běžným šamponem, ovšem kondicionéry se nedoporučují. Vyčnívající vlasy z dredů se nestříhají, ale háčkem se vpraví do dredu, čímž se zabrání jejich řídnutí.