Chorvatský národní park Krka fascinuje romanitou flórou a faunou

Národní park Krka leží asi 10 km ve vnitrozemí od Šibeniku v severní části Dalmácie. Park pojmenovaný po řece Krka se rozkládá na ploše něco málo přes 142 km čtverečních a zaze dvou třetin ho tvoří řeky. Hlavní atrakcí parku jsou jeho nádherné vodopády, včetně slavných vodopádů Skradinski Buk, které jsou jednou z nejznámějších chorvatských památek.

Mezi další zajímavosti patří malý ostrov Visovac a vodopád Roski Slap. Výlet lodí parkem (zahrnutý v ceně vstupenky) je skvělý způsob, jak vidět velkou část parku.

Nejlepší ze všeho je, že na některých místech národního parku Krka je možné se koupat!

Čím vás národní park Krka uchvátí?

V parku je široká škála jak flóry, tak fauny. V národním parku bylo zjištěno více než 800 druhů rostlin. Velká část zvířecího života žije nepřekvapivě ve vodách řeky Krka a kolem ní, která je domovem různých obojživelníků a plazů. Můžete také vidět mnoho různých druhů ptáků (je jich více než 200) a možná některé z 18 různých druhů netopýrů, pro které je park domovem.

Zájezd Chorvatsko pořádá do všech svých parků.

Co při návštěvě parku nevynechat?

Vodopády Skradinski Buk jsou sbírkou 17 vodopádů, které dosahují výšky přes 45 metrů.

Malý ostrůvek Visovac v řece Krka osídlili roku 1445 františkánští mniši, kteří v tomto roce původně postavili klášter (později zbořený, poté v 18. století přestavěný) a kostel v roce 1576. Klášter obsahuje řadu studní, zachovalé artefakty a knihovnu.

Roski Slap (slap je chorvatsky vodopád) je další známá památka v národním parku Krka. Série 12 vodopádů v prostoru 450 metrů, největší je něco málo přes 22 metrů na výšku a 60 metrů na šířku.

Kde se ubytovat

Pokud nechcete být limitovaní časem a z Chorvatska chcete vidět více, zajistěte si ubytování na ubytovanivchorvatsku.cz. Web nabízí možnosti ubytování v apartmánech, ale také v penzionech.

Cesta do Chorvatska aktuálně není nijak omezená. Užijte si dovolenou a poznávejte krásnou zemi plnou národních parků, památek a azurového moře.