Facebook je pro firmy významným kanálem nových návštěvníků

Mít firmu znamená nejen skvěle odvádět svou práci, ale také se starat o to, abyste měli neustále nové zákazníky. Firmy se tak často snaží tisknout letáky, investovat peníze do PPC a dalších služeb, které upoutají pozornost lidí. Často se však zapomíná na sociální sítě. To je ovšem velká škoda, protože sociální sítě dnes používá drtivá většina všech internetových uživatelů. Nejznámější a světově nejvyužívanější sociální sítí je Facebook. Většina lidí se sem přihlašuje každý den.

Facebook a firma

Pro každou firmu by mělo být v současné době samozřejmostí mít webové stránky, k nim by také mělo být samozřejmostí mít i Facebook stránky. Založení Facebook stránky netrvá dlouho. I když si jí mnoho firem založí, tak však nevědí, jak s ní správně pracovat, aby přilákala nové návštěvníky a abyste přes ní ulovili další klienty. Obraťte se na agenturu Seoconsult.cz, nabízí službu – správa na stránky na Facebook. Založí vám Facebook stránku nebo si vezme na starost stávající, pokud ji již máte založenou. Postará se o vytváření tématických příspěvků, rozšiřování komunity, propagaci a vytváření kampaní. Pravidelně vám bude zasílat reporty, abyste viděli, jaký má pro vás správa Facebooku efekt. Pro tuto činnost se vyplatí obrátit na lidi, kteří mají s prací na sociálních sítích bohaté zkušenosti a vědí, co udělat, abyste byli úspěšní. Z Facebooku už pro vás nebude jen síť pro komunikaci s blízkými, ale prodejní kanál, který vám pomůže výrazně zvýšit zisk.

Nezapomínejte na SEO

Facebook je důležitý, ale zároveň byste se měli věnovat i tradiční internetové propagaci, která zahrnuje zejména SEO a PPC. Cena seo nemusí být tak vysoká, aby vám umožnila se dostat na pozice odkud vás lidé uvidí a vy dosáhnete pravidelné návštěvnosti z vyhledávání. Vždy se vyplatí spolupracovat s profesionální agenturou.