Jak vybrat správný toner pro vaši tiskárnu

Jak si vlastník tiskárny vybere pro svou tiskárnu ten správný toner? Vypadá to jako docela jednoduchý proces, ale existuje několik klíčových momentů a mnoho majitelů tiskáren často neví, kde začít.

Jaký model vybrat?

Prvním krokem při výběru správného toneru pro vaši tiskárnu je nalezení modelů tonerových kazet kompatibilních s příslušnou tiskárnou. Na webu tonerdepot.cz můžete jednoduše napsat model tiskárny a zobrazí se tonerové kazety kompatibilní s tímto modelem. Snadno tak můžete koupit levné tonery.

Barevné nebo černé

Poté musíte posoudit, zda je tiskárna, pro kterou toner kupujete, barevná nebo monochromatická a zda budete muset tisknout barevně. Pokud vlastníte barevnou tiskárnu, ale nepotřebujete tisknout barevně, můžete zvolit nákup pouze černého toneru a vyhnout se dalším nákladům také na nákup barevného toneru. Pokud vlastníte monochromatickou tiskárnu, bylo toto rozhodnutí již za vás učiněno a budete si muset zakoupit pouze černý toner. Tonery HP výhodně a jiné značky jsou ve většině případů k dispozici v obou variantách.

Samotný tisk

Dále se musíte rozhodnout, kolik budete tisknout a zda váš model tiskárny nabízí možnosti tonerových kazet s vysokou zátěží. Pokud je váš model tiskárny kompatibilní pouze se standardními tonerovými kazetami, toto rozhodnutí již bylo učiněno za vás. Pokud je však model vaší tiskárny kompatibilní s tonerovými kazetami s vysokou zátěží, musíte posoudit, jak velká bude vaše tiskárna a jak vysoký bude její tiskový výstup.

Pokud bude jeho tiskový výstup nízký, pak by byly nejvhodnější standardní tonerové kazety. Pokud bude jeho tiskový výstup vysoký a vy byste chtěli prodloužit dobu mezi výměnou tonerových kazet, pak by vaše nejlepší volba měla být vysoce výkonná tonerová kazeta. Vysokokapacitní a extra vysokokapacitní tonerové kazety obsahují více toneru, vydrží déle, tisk více stránek a jsou dražší než standardní tonerové kazety.