Novou práci nemusíte hledat jen v České republice. Polsko je plné pracovních příležitostí!

Zejména lidé žijící v okolí hranic se mnohdy porozhlíží po práci v okolních zemích. Ačkoli patří mezi oblíbené státy Německo a Rakousku, je i Polsko zdrojem mnoha pracovních možností. Zejména pro uchazeče o práci bez kvalifikace nebo praxe.

Polští zaměstnavatelé investují do zaškolení svých zaměstnanců

Když si prohlédnete oferty pracy – nabídky práce – na hitpraca.pl zjistíte, že u mnohých je uvedeno: Vhodné pro osoby bez praxe. Nezaučené proškolíme apod.

Získání praxe u polského zaměstnavatele je akceptováno i českými zaměstnavateli. Mnoho polským zaměstnavatelů poskytuje pracovníkům ze zahraničí ubytování. I když je ve skutečnosti oblíbenější varianta „pendlerství“, kdy pracovníci na víkendy a dny volna jezdí domů, najde se mnoho takových, kteří jezdí domů každý den po práci.

Pracovní povolení v Polsku nepotřebujete

Polsko je členem Evropské unie, pokud jste právoplatným občanem České republiky, nepotřebujete pracovní povolení. Ta jsou určena pouze pro občany nečlenských zemí Evropské unie. Nic vám nebrání odpovědět na Praca Warszawa prostřednictvím polského pracovního webu hitpraca.pl. Pracovní uplatnění najdou v Polsku především lidé pracující ve stavebnictví, zdravotnictví a IT.

Upravte svůj životopis do polštiny

Je všeobecně známé, že náboráři netráví nad životopisem hodinu, ale jen několik desítek sekund a polští náboráři nejsou žádnou výjimkou. Pokud jim přistane v mailu životopis v češtině, je jen málo pravděpodobné, že použijí překladač nebo že budou ovládat český jazyk.

Přeložte svůj životopis do polštiny, s pomocí překladače to nebude nic složitého. Pokud si nejste polštinou přece jen jistí, odešlete životopis v angličtině. Že náborář ovládá angličtinu je přece jen pravděpodobnější.