Rastafariánství je úzce spjato s marihuanou

K rastafariánům neodmyslitelně patří nasládlá vůně marihuany, kterou vše „praví“ rastafariáni nekouří stále, jak si mnoho lidí myslí. Dredatí milovníci reggae nepožívají alkohol a jsou zapřísáhlými vegetariány, marihuana jim pomáhá při jejich duchovní cestě.

Meditace v dýmu konopí

Rastafariáni kouří marihuanu pouze při svých meditacích, kdy jim jointy pomáhají zcela se uvolnit. Zmínka o kouření marihuany je také v Bibli, která je posvátnou knihou také pro rastafariány, kde se například píše: v Genesis 3,18: “Budeš jíst polní byliny,” a jinde). Marihuana přináší naprosté uvolnění a někteří lidé mají pocit, že jsou tak mnohem blíže Bohu.

S nelegálností si hlavu nelámou

Rastafariáni se vůbec nepozastavují nad tím, že je marihuana ve většině zemí nelegální, spíše naopak. Přesně to vystihuje babylónské represivní smýšlení a zákaz marihuany to jen podtrhuje.

Rozšíření rastafariánství

Ačkoliv je rastafariánství celkem mladé náboženství (30 léta minulého století), rychle se rozšířilo do Ameriky a zbytku světa. Dnešní vyznavači rastafariánství ho mají spíše za životní styl, aniž by věděli, za co původní rastafariáni bojují a čemu věří (rastafariáni se považují za potomky černošských otroků, přivedených do Ameriky). Stačí, že mají dredy, oblečení v rastafariánských barvách a jointa.