Jak je to s nezaměstnaností v Jihočeském kraji?

Můžeme konstatovat, že se snížila. Již od května 2021 tomu tak je, což je velmi potěšující zprávou. Nicméně jsou stále lidé, kteří mezi šťastlivce, jenž mají práci nepatří. Pro ty jsou tu pestré nabídky práce, které naleznete na našem portálu.

Jihočeský kraj má v pořadí čtvrtou nejnižší možnou příčku míry nezaměstnanosti. Současně se zvýšil i počet míst pro uchazeče – více na https://cz.jobimi.com/

Skvěle si také vede Pardubický kraj, za ním pak i Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský.

Je neskutečné, že na jaře bylo pro nové uchazeče nad 20 tisíc pracovních pozic. Nejvíce nezaměstnaných lidí se pohybuje v rozmezí věku od 55-59 let. Lidé před důchodem jsou velice ohroženou věkovou skupinou.

Co hůře? Práce se jim v tomto věku již špatně hledá, jelikož nejsou tak flexibilní, energičtí a motivovaní se dále vzdělávat. Jejich věk odpovídá zkušenostem a chuť učit se novým věcem, logicky slábne.

A jak je to se vzděláním jednotlivých uchazečů?

Nejvíce osob je s výučním listem, nejméně vysokoškolsky vzdělaných. Pracovní pozici je tak potřeba hledat i se zohledněním stupně vzdělání. Na našem portálu najdete vše, co se dané pozice týká. Předem tak budete vědět, jestli se o práci vůbec ucházet. Nemějte pocit, že to nemá smysl, jinak si práci nenajdete. Práce České Budějovice je pro vás lákavým řešením, jste-li odsud nebo vám nevadí dojíždět.

Schopnosti má každý člověk, jen v sobě musí najít i ten nejskrytější potenciál. Věnujete se např. nějakému koníčku? Napadlo vás ho začít dělat na živnost? Vždy je potřeba se zamyslet nad tím, aby vás práce naplňovala.

Koho práce baví, rychleji mu utíká a v konečném důsledku se z ní také těší. Zvažte své možnosti a nebojte se prosadit v odvětví, které jste nevystudovali. Někdy jsou na těchto pozicích naopak lidé, kteří jsou pro tuto práci daleko více zapálení, než ti, co to vykonávají léta.